Панорамні фотографії

RU | UA


Особливості фотозйомки панорами

Панорама лиману з лебедями і качками

Процес фотозйомки панорами нічим особливо не відрізняється від звичайної зйомки пейзажу. Єдина відмінність полягає в тому, що потрібно зробити не один кадр а цілу серію кадрів з так званим "перекриттям кадрів".

Перекриття кадрів можна здійснювати як у звичайній горизонтальній орієнтації камери, так і у вертикальному положенні. Залежно від того, який максимальний розмір кадру необхідно отримати в результаті склеювання панорами, можна знімати багаторядну панораму — фотозйомка в кілька рядів як по вертикалі так і по горизонталі. При зйомці бажано використовувати штатив.

Щоби під час процесу складання панорамного зображення в графічному редакторі у вас не виникали проблемні ділянки зі стикуванням, перекриття кадрів при зйомці має бути якомога більше. Рекомендую робити перекриття кадру не менше 25% або 1/4 кадру. Якщо ваш об'єктив страждає зайвою дисторсією (або при зйомці на фокусних відстанях нижче 50mm), перекриття кадру має становити не менше 35%. Це дозволить ефективно склеїти кілька зображень в одне.

Наприклад, цю панораму лиману з лебедями, яку ви бачите вище, я зібрав з п'яти кадрів. В результаті отримав технічно якісний кадр, без слідів склеювання. Розмір кадру склав 26 MP, ширина: 8906px, висота: 2878px, вага: 15,2 Mb. Таким чином створено всі фотографії цієї галереї крім панорамного знімка представленого нижче.

Панорамна фотозйомка динамічних сюжетів

Панорама із стрибаючим кайтсерфером

Дана панорама зібрана з восьми кадрів знятих у звичайному горизонтальному положенні фотокамери. Розмір кадру становить 34 MP, ширина: 11358px, висота: 2955px, вага: 23,5 Mb.

Головною відмінною особливістю фотозйомки динамічних сюжетів є те, що не можна передбачити розташування основних і другорядних елементів композиції для перекриття, а також немає можливості застосувати техніку багаторядної фотозйомки панорами.

Наприклад, в даному випадку (під час серійної зйомки) не можна передбачити як розлетяться бризки води. Тому слід знімати всі кадри без перекриття, тримаючи основний об'єкт в центрі кадру. Збірка панорам з динамічними сюжетами забирає набагато більше часу ніж із звичайними статичними сюжетами, виходячи з цього, ціна збирання таких панорам може бути в рази вищою.

© Andrey Ko 2015