Smoke - фотозйомка диму

RU | UA


Особливості фотозйомки диму

фотозйомка диму в темній фотостудії

Зйомка диму — це фотозйомка в режимі макро-фото в добре ізольованій від природного світла студії, яка оснащена хорошою вентиляцією, фоном з чорного оксамиту і одним джерелом імпульсного світла (тубус).

Під час фотозйомки диму, приміщення дуже швидко заповнюється димом, тому необхідно забезпечити гарне провітрювання студії. Очистити фотостудію від диму можна двома способами:

  • Пасивне провітрювання: відкрити вікна, двері;
  • Примусове провітрювання: постійно діюча потужна витяжка в стелі або стіні.

Щоб процес зйомки диму був безперервним, потрібно використовувати примусове провітрювання фотостудії. Якщо використовувати пасивне провітрювання приміщення, вам дуже часто доведеться переривати фотозйомку на час очищення студії від диму.

Знімати дим при відкритому вікні і дверях досить важко, так як через протяг дим буде розмитим і дуже непередбачуваним. Щоб відобразити чіткі і красиві контури завитків диму, в приміщенні не повинно бути інтенсивного переміщення повітря. При цьому повітря повинне бути дуже чистим, щоб уникнути зайвого захаращення кадру розсіяним димом.

Експерименти з кольором

дим різного кольору

Щоб додати знімку виразності або підкреслити ключові об'єкти кадру, можна трохи поекспериментувати з кольором в Фотошопі. Уникайте занадто яскравих (кислотних) кольорів фарбуючи дим.

Дуже часто, досить трошки додати насиченості деяким фрагментам кадру (лініям, локонам, завиткам), щоб знімок став більш виразним і читаним.

Поєднуючи різні кольори в одному кадрі, можна виділити основні і другорядні об'єкти знімку, як це зроблено на прикладі праворуч. Більш яскравими тонами можна виділити основний об'єкт кадру.

Експериментувати з колірними відтінками диму можна безпосередньо під час фотозйомки. Для цього потрібно використовувати спеціальні колірні фільтри на імпульсних джерелах студійного світла.

Складність забарвлення диму колірними фільтрами полягає в тому, що ви не зможете встановити пучок імпульсного світла в потрібне місце композиції, в результаті чого доведеться робити дуже багато дублів щоб отримати бажаний результат.

Вплив диму на матрицю цифрової дзеркалки

Як відомо, дим негативно впливає на матрицю цифрової фотокамери. У Мережі можна знайти матеріали про наслідки тривалого впливу диму на матрицю. Тому під час фотозйомки диму необхідно уникати потрапляння диму всередину фотокамери. Це можна зробити за допомогою безперервної вентиляції приміщення. Також можна захистити матрицю від диму якщо не міняти фотооб'єктиви в задимленій фотостудії.

© Andrey Ko 2016