Знайомство з графічним редактором Adobe Photoshop CS

Відкриваючи цикл статей про графічний редактор Photoshop CS компанії Adobe (www.adobe.com), хочу трохи розповісти про цей популярний графічний редактор, назва якого вже стала прозивною.

Статті про Photoshop CS

Людина ніколи не працювавши з цією програмою, при вигляді того чи іншого розмальованого (надто обробленого) зображення, може пробурчати: - "Знову цей фотошоп..." Хоча не факт, що це зображення оброблялося саме в цьому чудовому графічному редакторі.

На сьогоднішній день існує багато хороших графічних редакторів, але жоден з них не завоював загального визнання і поваги серед фотографів, дизайнерів та ін. З цієї причини, в цьому циклі статей будемо говорити виключно про Photoshop CS. Відеоуроків і статей про фотошоп в Мережі інтернет існує величезна кількість, але все одно, на багато питань ще немає відповідей. Сподіваюся, мені вдасться заповнити цю нішу своїми статтями.

Інтерфейс графічного редактора Photoshop CS

На скріншоті нижче представлений інтерфейс графічного редактора Photoshop CS5. Всі версії інтерфейсів даного редактора схожі, тому не буде особливої ​​складності в тому, щоб розібратися в інтерфейсі, якщо ви використовуєте нову або стару версію цього графічного редактора.

Photoshop CS5

На скріншоті вище, позначені різним кольором області з палітрами та панелями інструментів програми. Про кожну з цих областей в наступних публікаціях я буду розповідати детально. Також буду розповідати про те, який інструмент коли і як використовувати; буду приводити приклади роботи інструменту супроводжуючи текстовий опис зображеннями і відеороликами; поділюся з вами своїми напрацюваннями та секретами обробки фотозображень використовуючи даний графічний редактор.

Основні можливості Photoshop CS

Графічний редактор Photoshop може багато, дуже багато. Всього потенціалу фотошопа мені не описати в даному циклі статей, і не тому що просто часу не вистачить про це розповідати, а тому, що до цих пір я сам для себе всього потенціалу Photoshop ще не розкрив. Працюючи з цим редактором, кожен раз знаходжу нові шляхи вирішення поставлених цілей, застосовуючи нові підходи і методи фотообробки. Набутими за 5 років фотообробки знаннями, якими володію на даний момент, сьогодні я охоче ділюся з вами. І в міру набуття нового досвіду, неодмінно буду продовжувати ділитися з вами своїми напрацюваннями.

У цьому циклі статей ми розглянемо лише основні можливості Photoshop CS; розповім про головні інструменти програми, які необхідні для редагування фотографій, створення різних візуальних ефектів та інше. Про деякі інструменти Photoshop CS5 я вже розповідав у своїх фотостаттях. Тому, в цьому циклі статей я розповім про нові інструменти редактора, якими необхідно користуватися при фотообробці.

Також в даному циклі статей про фотошоп, я розповім як створювати текстову і графічну анімацію за допомогою цієї програми; як створити анімаційну аватарку і анімаційні банери. Це стане в нагоді в першу чергу початківцям веб-дизайнерам, які повинні вміти створювати анімаційні банери для сайтів.

Щоб економити час на обробку фотографій, цей процес можна автоматизувати за допомогою попередньо записаних екшенів. Екшени дуже корисні при обробці великої кількості схожих фотографій, або при створенні якихось графічних файлів. Наприклад, за допомогою екшену можна за пару секунд створити індекс-принт для роздруківки фото на документи. Про те як записати екшен, я вже писав в одній зі своїх фотостатей, але думаю, не буде зайвим розповісти про це більш детально.

Додатки для фотошопа

Додатки для фотошопа

Фотошоп - це самодостатня програма обробки растрових зображень з величезним арсеналом інструментів, яких цілком достатньо для створення самих складних візуальних 2D і 3D ефектів, але для зручності виконання деяких спецефектів, фотошоп-майстри використовують цілий ряд корисних доповнень для цього редактора.

Додатки для фотошопа - це сумісні з Ps утиліти, фільтри, плагіни та інше, див. мал. праворуч, які доповнюють і розширюють можливості фотошопу. Про деякі популярні додатки, я розповім в цьому циклі статей про Photoshop CS.

Ваші питання про Photoshop CS

Якщо вас цікавить якийсь особливий метод/спосіб обробки растрової графіки, який поки ще не був розглянутий у даному циклі статей про Photoshop CS, ви завжди зможете поставити своє питання в коментарях, де і отримаєте відповідь на своє питання. Якщо ваше питання виявиться актуальним і цікавим, цілком можливо, що на цю тему буде написана стаття з докладним описом процесу обробки. На цьому поки що все, дякую за увагу.

Ще по даній темі:
  Інструменти Photoshop - Рамка, Розкройка
  Інструмент "Ласо"
  Інструмент "Прямокутна область"
  Інструменти - Пензель, Заміна кольору
Коментарі (наразі немає, Ваш буде першим)


    • Ліміт 2000 символів

    • залишилось:


© Andrey Ko 2013***
Налаштування Photoshop CS
Категорії розділу
  • Всього категорій: 4

  • 4 127

Категорія
  • Автор: Andrey Ko

  • 12.03.2013

  • 5 902